Grāmata - Latviešu valoda studentiem

25. februāris 2013 // Jaunums - grāmata nominēta "Zelta ābelei"! 

Iznākusi grāmata Latviešu valoda studentiem. Man bija liels prieks darboties šajā projektā. Un liels gandarījums tā beigās turēt rokās pabeigtu grāmatu. 
Šī mācību grāmata ir domāta studentiem, kas dažādu valstu augstskolās apgūst latviešu valodu. Grāmata izmantojama neatkarīgi no studentu dzimtās valodas un stundās lietotās starpniekvalodas.

Grāmata ir pilna ar manām fotogrāfijām un ilustrācijām.
Bildes tapušas pēdējo gadu laikā. Piemēram vāka bilde fotogrāfēta vēl tālajā 2009. gadā Ventspilī 

Viens no sarežģītākajiem uzdevumiem bija atrast piemērotas fotogrāfijas dažādu nodaļu titulbildēm. Tāpēc šur tur iekļuvuši arī mani draugi, radi un paziņas, kuriem ir gadījies atrasties manā fotoarhīvā.

Te var aplūkot visas 20 nodaļas. Lai apskatītu tuvāk gan būs jānāk ciemos un jāšķirsta grāmata. Vai arī jāmeklē tā veikalā.

Tāpat nācās izskrieties pa visu Rīgu fotogrāfējot dažādas nozīmīgas vietas, tramvajus, vilcienus un puķītes

Grāmatai sazīmēju arī ilustrācijas - smieklīgus un mazāk smieklīgus komiksus

Tas ir pirmais nopietnais mācību līdzeklis latviešu valodas kā svešvalodas apguvei. Un centāmies to veidot pēc iespējams patīkamāku acij un prātam, nevis kā akadēmisku literatūru.
Pašu grāmatu var iegādāties piemēram šeit

Ceru, ka bija interesanti apskatīt manu šī gada lielāko projektu. Ir ļoti aizraujoši veidot grāmatas un apzināties, ka kautkas paliek un fotogrāfijas nav tikai digitālas, bet iespējams reāli būs skatāmas vēl 100 gadus.
Grāmata tapusi Latviešu valodas aģentūrā. Autores - Inga Klēvere-Velhli un Nikole Naua. Paldies arī pārējiem


Atpakaļ